Зміст:

 1. Що таке самовчитель і кому він потрібен?
 2. Основні критерії вибору
 3. ТОП-4 самовчителів англійської для різних категорій учнів
 4. Правила ефективного навчання


Потреба у вивченні англійської мови існує у багатьох, але ось можливість відвідування спеціалізованих курсів і шкіл через фінанси або дефіцит часу часто відсутня. Універсальним виходом з ситуації може стати самовчитель англійської, який можна підібрати з урахуванням індивідуальних потреб до змісту і ціни. З чого розпочати пошук підручника, кому підходить така методика навчання і що робити для отримання відмінних результатів – на ці питання ви дізнаєтесь відповіді, прочитавши дану статтю. Раніше вважалось, що єдиним способом освоєння іноземної мови і правопису є відвідування занять у мовній школі або хоча б зустрічі з репетитором. Але зараз у всьому світі, і в нашій країні, зокрема, спостерігається тенденція переходу на навчання без викладачів. Все, що для цього знадобиться, - самовчитель англійської, підбирати який потрібно дуже ретельно. .

Що таке самовчитель і кому він потрібен?

Як зрозуміло з назви, самовчитель представляє собою підручник, розрахований на навчання без сторонніх осіб. Серед переваг такого формату навчання:

 • можна займатись коли і де завгодно;
 • ви самі визначаєте тривалість уроку;
 • завжди можна повернутись до недостатньо опрацьованої теми;
 • книга та аудіоматеріали завжди під рукою і не займають багато місця;
 • вдається вивчити мову без захмарних фінансових витрат;
 • оптимальний варіант для тих, хто освоює англійську з нуля;
 • є різноманітні види самовчителів, тож не складно обрати той, що підходить за рівнем знань та іншим параметрам.

  Основні критерії вибору

Вирішуючи, який самовчитель англійської мови обрати, варто враховувати наступні моменти:

 • як часто ви будете займатись;
 • для яких цілей хочете придбати книжку – для бізнесу, туризму, еміграції, розмовного спілкування і т.д.;
 • як ви краще сприймаєте інформацію – візуально чи на слух;
 • чи є у вас досвід вивчення English;
 • чи пробували ви раніше займатись за самовчителем;
 • скільки часу необхідно для досягнення відчутного результату (наприклад, у вас запланована ділова поїздка через 2 місяці або збираєтесь переїздити через півроку);
 • яку суму готові витратити на навчальні матеріали - якщо замовляти напряму у видавництві, то можна суттєво зекономити, при чому у вартість входить аудіосупровід.


Важливо! Щоб покупка виявилась вдалою, замовляти потрібно тільки спеціалізовані підручники, які від звичайних відрізняє професіоналізм авторів, відповідність навчальним стандартам, інформативність та інтерактивність, а також структурованість матеріалу.


ТОП-4 самовчителів англійської

Безумовно, кожен має намір знайти кращий самовчитель англійської мови для початківців, і для цього ми підготували перелік кращих підручників для різних категорій учнів:

   1. Англійська мова за 20 хвилин щодня – інноваційна розробка для новачків, яка базується на щоденному освоєнні невеликої порції знань та їх закріпленні за допомогою різноманітних письмових і аудіовправ. 
    SU1

   2. Англійська за 30 днів– самовчитель для новачків, що містить 30 уроків з основних розмовних тем. Містить як граматичний, так і практичний матеріал. Дозволяє почати вивчати мову як з нуля, так і для тих, хто має базову підготовку, протягом 30 днів освіжити знання іноземної мови.
    SU2
   3. Англійська за кермом– ефективний курс з шести занять, котрі можна проходити де завгодно: в автомобілі, в метро, в перерві на роботі і т.д. Всі уроки різнопланові і націлені на інтенсивне напрацювання словникового запасу, а також формування здатності вести діалог іноземною мовою.
    SU3
   4. Starting Business English – оптимальний вибір для тих, хто планує працювати або стажуватись за кордоном, хоче відкрити бізнес або знайти партнерів в іншій країні. Основной акцент зроблено на комунікативну частину, але є і ряд письмових вправ, у тому числі з ведення ділової переписки. 
    SU4

В залежності від ваших побажань можна знайти книжку в українській або російській версії.


Правила ефективного навчання

Обрати хороший підручник англійської для початківців, безумовно, дуже важливо, однак не менше значення має те, як ви будете ним користуватися. Щоб вивчення іноземної розмовної мови і граматики дало бажані результати, слід притримуватись наступних рекомендацій:

 • Уважно прочитайте заголовок, щоб зрозуміти, які теми належить вивчати. 
 • Не перескакуйте від одного урока до іншого. Автори не просто так склали саме такий план навчання, отже самостійно міняти його не варто, оскільки є ризик, що знання будуть розрізненими і неповними. 
 • Виконуйте всі вправи, навіть якщо вони здаються дуже важкими і потребують додаткового часу.  


Увага! Якщо до підручника додаються аудіо- і/або відеоролики, обов’язково використовуйте їх паралельно з текстовими матеріалами. Про те, що до уроку є звуковий або відеосупровід, буде свідчити відповідний значок.


 • Уникайте надто швидкого переходу між темами – інформація повинна закріпитися в голові і бути відпрацьована на практиці, і тільки тоді є сенс просуватись далі, вдосконалюючи навички англійського правопису і вимови.  
 • Займайтесь регулярно, адже це основа будь-якого успішного навчання. В ідеалі варто знайти в Інтернеті або вживу носіїв мови, з якими можна практикуватись.  
 • Приділяйте особливу увагу розширенню словникового запасу. Для цього майже в кожній книжці є словничок в кінці, з якого до моменту проходження останнього уроку необхідно знати всі слова.  
 • Навчайтесь з задоволенням, адже мова йде не тільки про граматику і розмовну англійську, а й про занурення в культуру іншого народу!  

Товар додано до списку