Зміст:

  1. Які мови можна вивчити за 30 днів?
  2. Огляд курсу «Англійська за 30 днів»
  3. Що означає «європейський мовний рівень» А2?
  4. Як можна вдосконалити свої навички мовлення?

Місяць життя здається таким довжелезним у перших числах і таким куценьким ближче до кінця. Однак грамотне планування будь-якого заняття і відповідальний підхід допомагають домогтися приголомшливих результатів навіть за ці 30 днів. Щоб зайвий раз не вдаватися до філософії, що можна загалом встигнути за цей проміжок часу, перейдемо відразу до справи. А саме – до серії компакт-курсів іноземних мов «... за 30 днів».

1. Які мови можна вивчити за 30 днів?

Самостійне знайомство з новими іноземними мовами потрібно починати з елементарного рівня (А1) і поступово рухатися вперед. Це стосується і новачків, і тих, хто хоче освіжити свої мовні знання. Видавництво «Методика» у співпраці з німецьким видавництвом «Langenscheidt» пропонує за 30 днів засвоїти англійську, німецьку, французькуіталійську та/або іспанську мови хоча б на рівні А2 за європейською мовною шкалою.

Які мови можна вивчити за 30 днів

Усі курси серії «... за 30 днів» мають однотипну структуру, яку ми розглянемо в наступному пункті на прикладі англійської, і варіації з російським та українським перекладом. Родзинкою цих компакт-курсів є цікава і корисна інформація в розділі «Країнознавство». Це не стільки історична довідка, скільки прикладна нотатка для тих, хто хоче якомога ефективніше і не без задоволення відвідати ту чи іншу країну. Природно, що для кожної мови в цьому розділі буде означено її нюанси.

2. Огляд курсу «Англійська за 30 днів»

Кожен компакт-курс із серії «... за 30 днів» містить паперовий посібник і аудіосупровід, який забезпечує плавне і методично правильне знайомство з мовою на слух і допоможе, врешті-решт, заговорити нею. Для прикладу візьмемо «Англійська за 30 днів»: після вступу йдуть найважливіші нюанси орфографії, пунктуації та вимови, які допоможуть стартувати навіть тим, хто ніколи раніше не вивчав англійську.

Огляд курсу «Англійська за 30 днів»

Кожен урок починається ситуативним діалогом, складність якого наростає поступово. На прикладі діалогів маємо пояснення граматичних тем. Більш докладний розгляд граматики наведено українською мовою також тут. До кожної невеликої теми – в комплекті прості вправи для засвоєння пройденого матеріалу. Після кількох уроків є комплексні тестові завдання. В кінці книги наведено ключі до тестів для самоперевірки. До слова, переклад діалогів у посібнику наведено відразу після них. А запис на аудіодиску дозволяє почути його в звичайному розмовному темпі, а потім ще й в уповільненому. Таким чином, можна повторювати за диктором і практикуватися слухати і говорити новою мовою. Це означає, що займаючись сумлінно з курсом «Англійська за 30 днів», ви вчитеся не тільки читати і писати, а комплексно опановуєте іноземне мовлення.

3. Що означає «європейський мовний рівень» А2?

Багато самовчителів англійської або інших мов дозволяють досягти «європейського» рівня А2 або навіть В1. Що ж означають ці цифри з буквами?

Що означає «європейський мовний рівень» А2?

Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (вони ж CERF, Common European Framework of Reference) передбачають багаторівневу систему оцінювання, яку широко використовують при вивченні європейських мов.

Рівень А – елементарний:

  • A1 – для початківців, рівень виживання. Це означає, що людина лише поверхово знайома з мовою: може відрекомендуватися, поставити і відповісти на нескладні конкретні питання. Новачок оперує знайомими словами і фразами, розуміє повільне мовлення.
  • A2 – вже трохи вище, допороговий рівень. Більш просунутий початківець розуміє більше фраз і речень, може у повільному темпі спілкуватися на близькі для себе теми – про самого себе, родину, роботу і т.п. На цьому рівні добре сприймаються короткі тексти на знайому тему.

Рівень В – самодостатній:

  • B1 – пороговий рівень. Це означає, що людина розуміє більший обсяг загальної інформації щодо роботи чи навчання літературною мовою. Той, хто володіє мовою на цьому рівні, може скласти невелику розповідь на різні теми, в тому числі сформулювати враження щодо будь-яких життєвих ситуацій чи розкрити свої плани на майбутнє. Крім цього, виразне мовлення співрозмовника вже не здається, як раніше, абракадаброю.
  • B2 – впевнений середнячок, пороговий просунутий рівень. На цьому рівні можна зрозуміти основні ідеї складних текстів як на абстрактні, так і на вузькоспеціалізовані теми. Крім цього, людина адекватно сприймає розмовну мову в житті і в ЗМІ, сама говорить досить швидко для безперешкодного спілкування з носіями мови.

Рівень С – вільний:

  • C1 – це рівень професійного володіння. Людина розуміє складні тексти, легко та невимушено спілкується на професійні та наукові теми. Їй однаково просто побудувати складне і водночас стилістично грамотне речення і розпізнати прихований сенс у тексті.
  • C2 – рівень досконалого володіння мовою, вищий пілотаж. Будь-яку інформацію в будь-якому темпі або вигляді фахівець засвоює прекрасно, він легко і невимушено користується  величезним лексичним запасом і може підкреслити будь-який нюанс мовлення, як кажуть, «на льоту». 

4. Як можна вдосконалити навички мовлення?

Якщо раптом рівня А2 з курсами «... за 30 днів» вам недостатньо, а часу або грошей на прогрес не так вже й багато, то можна продовжувати навчання з самовчителями. Практичний курс «Самовчитель англійської мови» також складається з посібника та аудіосупроводу, але дозволяє досягти рівня B1. Крім цього, ви можете продовжувати поповнення свого словникового запасу і вивчення граматики. Наприклад, посібник «Все про англійські дієслова» стане відмінним помічником для виходу на рівень В2.

Не так і багато часу, але багато бажання, трохи теорії і багато практики – і ви зможете заговорити будь-якою мовою навіть за 30 днів. Якщо не вписалися в часові рамки – не варто засмучуватися. Набагато продуктивнішим буде на холодну голову проаналізувати причину невдачі і знайти свій шлях і темп роботи. А там і результат не забариться – регулярні заняття ще нікого не підводили.

Як можна вдосконалити навички мовлення

Товар додано до списку